کلبه فسیلی

کلبه فسیلی

کلبه فسیلی یا موزه کلبه فسیلی (Fossil Cabin) یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های خاص ایالت وایومینگ ایالات متحده آمریکاست. این کلبه با استفاده از 5 هزار و 796 قطعه از استخوانهای دایناسور که در « کوموبلاف»، یکی از سایتهای بزرگ کشف اولیه باقی مانده‌های دایناسورها ساخته شده است.

این کلبه‌ را توماس بویلن (Medicine Bow) در سال 1932 ساخت و قسمتی از یک ایستگاه پمپ بنزین بود . بویلن متولد 1863 در Humboldt County   در ایالت کالیفرنیا بود. وی سال  1892 وارد وایومینگ شد و شروع به کار کرد. او برای ساخت این کلبه 17 سال استخوانهای دایناسور را جمع کرد و تصمیم داشت با آنها مجسمه یک دایناسور را بسازد و روبه روی ایستگاه گازی که در بزرگراه لینکلن بود بگذارد.

وقتی پس از 17 سال این محقق استخوانهایی که جمع کرده بود را کنار هم گذاشت، متوجه شد هر کدام از آنها به یک نوع از دایناسورها تعلق دارد و نمی‌تواند با آنها یک مجسمه کامل بسازد.

بنابراین از کار خودش منصرف شد و بجای آن با استخوانهایی که جمع اوری کرده بود یک کلبه یا کابین ساخت . اندازه این کلبه 29 در 19 فوت بود که بویلن با همکاری پسرش آن را ساخت. بویلن سال 1947 درگذشت و پس از او همسر اداره امور را در دست گرفت.

امروزه این کلبه با عنوان « موزه کلبه فسیلی» نامگذاری شده است. این کلبه در سال 2008 در آمریکا به ثبت ملی رسید.

مطالب بیشتر