کلیسای بوئن پاستور سن سباستین

کلیسای بوئن پاستور سن سباستین

کلیسای بوئن پاستور سن سباستین ، بزرگ‌ترین کلیسای شهر سن سباستین بحساب میرود . گه در بخش جدید شهر نیز واقع شده است . این کلیسای نئو گوتیک در سال ۱۸۸۰ طراحی و در سال ۱۸۹۷ تکمیل شده است .

برجی آن که در ایوان ورودی قرار دارد ، این سازه با برجی به ارتفاع ۷۵ متر یکیبه شکل سوزن از شاخصه‌های مهم شهر به حساب می‌آید . و تقریباً از همه نقاط شهر قابل مشاهده است .

کلیسای بوئن پاستور تحت تأثیر سبک‌های کلیسایی قرون وسطایی آلمان و فرانسه شکل گرفته است . برج این کلیسا نماد معروف شهر سن سباستین اسپانیا میباشد .

کلیسای دل بوئن پاستور (Catedral del Buen Pastor ) در سال۱۸۹۷ میلادی ساخته شده است . این اثر نئو گوتیک توسط معمار مشهور مانوئل اچاو طراحی شد . دارای یک نقشه مستطیل و متقارن ، به شکل یک صلیب لاتین و سه شبستان ، و همچنین یک ترانسپت و پیش ساخته است.

بنا این کلیسا جامع با ماسه سنگی سنگ تراشی ساخته شده است . سنگ هایی که از معادن شهر مونت ایگوئلدو( Igeldo) تهیه گردیده ساخته شده است . همانند بسیاری دیگر از ساختمان های این شهر برپاشده است . امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین بناهای مذهبی کشور باسک به شمار می‌آید .  این بنا میزبان اسقف اعظم شهر سن سباستین میباشد .

اُرگ قدیمی این کلیسا، یکی از بزرگ‌ترین ارگ‌های اروپا بوده و معماری نئوگوتیک آن مهارت هنری سازندگان را به نمایش می‌گذارد . صلیب صلح که از شاخصه‌های معروف این بنا محسوب می‌شود، توسط یک مجسمه‌ ساز معروف ساخته شده که در سر‌درِ ورودی کلیسا خودنمایی می‌کند .

سازه‌ی عظیم کلیسا، نمایی خارق‌العاده با ابعاد ۱۹۱۵ متر و بشکل مربعی میباشد . بازدیدکنندگان با دیدن فضای داخلی بسیار وسیع ، تزیینات غنی، شیشه‌های رنگارنگ، مجسمه مریم مقدس در بخش محراب و غیره متحیر خواهند شد .

مطالب بیشتر