کلیسای دانشگاه بوداپست

کلیسای دانشگاه بوداپست

کلیسای دانشگاه بوداپست ، زیباترین کلیسای باروک در بوداپست تا حدودی پنهان است ، این کلیسا دارای دو برج و برج های آن 56 متر ارتفاع است . همانطور که در جنوب Pest به دور از خیابان های اصلی خرید واقع شده است . یک کلیسای کاتولیک در خیابان Papnövelde ، منطقه Belváros-Lipótváros (منطقه Inner City) در بوداپست مجارستان است .
 
کلیسای The University Church از سال 1786 متعلق به دانشکده الهیات سابق دانشگاه اترویس لوروند ، و دانشگاه کاتولیک  مستقل از آن است .قبل از آن کلیسای مرکزی سفارش پائولین بود . مؤسسه آموزشی مرکزی کشیش در بلوک مجاور کلیسا فعالیت می کند ، به طوری که خدمات عبادی کلیسا توسط دانشجویان کاهن و روسای این انستیتو انجام می شود .
 
کلیسای سنت ماریا باکره  ، که معمولاً با عنوان کلیسای دانشگاه شناخته می شود .جبهه اصلی آن روی یک خیابان سمت باریک قرار دارد که به سختی آن را عدالت می کند. ساخته شده بین سالهای 1725-42 (این دو برج قدرتمند تا سال 1771 تکمیل نشده بودند) ، نمای اصلی شامل یک tympanum مثلثی با بازنمایی های St. پولس و سنت آنتونی ، و همچنین اسلحه های سفارش پائولین (نخل بین دو شیر و یک راف) است .
کلیسای دانشگاه دارای یک شبستان منفرد با خلبانان و مجالس جانبی محصور است و دیوارهای آن به مرمر مصنوعی پوشیده شده است .
نکات برجسته شامل نقاشی های دیواری در سقف های طاق بشکه است که صحنه هایی از زندگی مری (1776) ، غرفه های کر و مجسمه های سنت را به تصویر می کشد. پولس و سنت آنتونی در محراب بلند (1746). همچنین صومعه پائولین در نزدیکی کلیسا نیز قابل توجه است .
 

مطالب بیشتر