کلیسای سنت پاول فرانکفورت

کلیسای سنت پاول فرانکفورت | St Pauls Cathedral Of Frankfurt

کلیسای سنت پاول یا سنت پل با طراحی استوانه ای و شگفت انگیزش در یکی از میادین شهر فرانکفورت قرار دارد که به عنوان محل بنیانگذاری دموکراسی و اتحاد آلمان شناخته میشود.

نخستین سنگ بنای اتحاد آلمان در زیرزمین این کلیسا بنا نهاده شده که امروزه به موزه ای برای بازدید و آشنایی با بخش هایی از تاریخ کشور آلمان تبدیل شده است.

بنای این ساختمان با آجرهای ساده قرمز تزئین شده است و برای ورود به مجموعه  باید از یک برج ساعت مجزا عبور کنید و پس از آن به صحن کلیسا یا یک سالن بسیار بزرگ می رسید که 150 سال پیش محل بحث و تبادل نظر سیاستمداران آلمانی بود.

تا سال 1848 کشور آلمان از ایالت های مستقل و خودمختاری تشکیل میشد که دائما در حال جنگ و نزاع بودند که نارضایتی عموم مردم را به دنبال داشت که نتیجه آن برپایی انقلابی بزرگ در آلمان شد که اساس دموکراسی و اتحاد آلمان محسوب می شود.

کلیسای سنت پاول امروزه به محل برگزاری مراسم اهدای جوایز تبدیل شده است که از آن میان میتوان به مراسم ویژه اهدای جایزه ادبی و بسیار مهم گوته اشاره داشت که هر سه سال یکبار و به میزبانی این کلیسا برگزار میگردد.

کلیسای سنت پاول که بیشتر شبیه یک موزه میباشد و با بازدید از آن امکان کشف نکات و موارد متعددی درباره انقلاب سال 1848، جزئیاتی درباره نخستین مجلس دموکراتیک کشور آلمان و چگونگی اتحاد بین کشور برای بازدیدکنندگان فراهم شده است.

تصویر تقابل گروهی از مردان در برابر یک ردیف از سیاستمداران که از نقوش زیبای دیواره های این کلیسا است کار دست هنرمند نامدار آلمانی یوهانس گرتوزک میباشد که به طور نمادین به مسیر تاسیس نخستین مجلس کشور اشاره دارد.

نقشه گوگل

مطالب بیشتر