کلیسای ماریا تفرل ملک

کلیسای ماریا تفرل ملک

کلیسای ماریا تفرل ملک ،کلیسای زیارتی باروک که در نزدیکی دره دانوب در اتریش واقع شده است . ماریا تفرل یک شهرداری بازار اتریش است که از 872 نفر در ولسوالی ملک و مهمترین مکان زیارتی در کل منطقه پائینی اتریش است . اتاقی با شکوه ، رنگی به سبک باروک عامیانه ، از جمله نقاشی های دیواری روی سقف که داستان آفرینش را به تصویر می کشد ، و دیگران در دیوارها حکایات معجزه آسایی را نشان می دهند.
کلیسای ماریا تفرل” Maria Taferl “به زیبایی در تپه 233 متر بالاتر از دانوب واقع شده است ، منظره ای باشکوه از دره دانوب و چشم انداز تپه ای از رودخانه ماسواترتل تا کوه های آلپ وجود دارد . بنای کلیسا از سال 1660 تا 1710 ساخته شده است . ساخت آن توسط معمار امپراتوری جورج گرستنبراند و کارلو لوراگو ایتالیایی آغاز شد . 
این کلیسا بنایی اولیه باروک است که دارای یک طرح کراس شکل و نمای برج دوبل است. شبستان بلند و یک شبستان به یک چهارراه با دو بازوی کوتاه گذر به عرض یک شبستان ختم می شود. طاق توسط طاق بشکه ای با کلاه های نیش انجام شده است.
گنجینه ی این کلیسا یک اتاق پر زرق و برق است که به سبک رنگارنگ و باروکی تزیین شده است ، با نقاشی های دیواری که منشاء آن را روی سقف نشان می دهد . از ویژگی های قابل توجه کلیسامی توان به درگاه مرمرین آن ، نقاشی های سقفی باروکی آن و سایر نقاشی های دیواری که صحنه هایی از زندگی سنت جوزف و افسانه باکره را به تصویر می کشد .
منبر تزئین شده با تعداد زیادی چهره ، و تزئینات زینتی طلایی ، هر دو از قرن 18 میلادی برجسته ای است . ماریا تفرل مهمترین مقصد سفر زیارتی در کل اتریش است .

مطالب بیشتر