کلیسا سانتا ماریا آنژیولی لوگانو

کلیسا سانتا ماریا آنژیولی لوگانو

کلیسا سانتا ماریا آنژیولی لوگانو ،که بین سالهای 1499 تا 1500 ساخته شده است ، زمانی بخشی از صومعه نظم (Friars Minor) بود. این شامل شاهکار رنسانس اولیه است ، اثری از نقاشی که تصویری از “شور و مصلوب شدن” هنرمند ایتالیایی برناردینو لوینی ، شاگرد لئوناردو دی وینچی است .کلیسای سانتا ماریا در انتهای خیابان شیک ترین خیابان خرید لوگانو رو به دریاچه قرار دارد .

کلیسای صومعه سابق” Santa Maria degli Angioliاین کلیسا از 17 فوریه 1499 ساخته شد . این بنا به ابتکار شهروندان روستای درلوگانو به لطف دو رویداد مهم بوجود آمد. در وهله اول ، كلیسا می خواست تا بعد از جدال های بین گلف ها و گیبلین ها ، مراسم تكرار شده بین شهروندان لوگانو را جشن بگیرد .

نقاشی های داخل کلیسا یکی از چشمگیرترین گنجینه های هنری تیچینو است ، شاهکار کامل قرن شانزدهم که مصائب و مصلوب را به تصویر می کشد .محراب مرتفع فعلی اثری چوبی زیبا از قرن هجدهم است که از صومعه سانتا کروس در کومو آمده و در سال 1839 به کلیسای آنژیولی اهدا شده است .

کلیسای سنت ماریا به دلیل رنسانس تازه خود از شور و کلیسای مسیح توسط این هنرمند ایتالیایی برناردینو لوینی مشهور ، که آثار هنری وی با قدمت آن به سال 1529 ، مهمترین نمونه رنسانس لومبارد در سوئیس است. تابلوی یادبود در دیوار تقسیم کننده کلیسا و چندین چهره از مصائب مسیح واقع شده است .

مطالب بیشتر