کوه اخضر

کوه اخضر

کوه اخضر (جبل اخضر) که به کوه سبز معروف است با چشم اندازی بی‌نظیر، منطقه‌ای جذاب در مسقطعمان است که به خاطر رویش گل‌های رز در آن دامنه‌اش، افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

کوه اخضر سالانه کشت گل رز به صورت انبوه انجام می شود و از این گل ها برای تولید گلاب، روغن های گیاهی و دارویی و غیره استفاده می باشد به همین سبب کوه اخضر از نظر اقتصادی نیز اهمیت بسیاری برای مردم کشور عمان دارد.
کوه اخضر در میان رشته کوه های حجر واقع شده است و حدود 3 هزار متر ارتفاع دارد، اگر به قله این کوه بروید می توانید مناظر طبیعی بسیار زیبا و منحصر به فرد نظیر آبشار های متعدد و رود های روان را مشاهده کنید.
در منطقه این کوه سرسبز گیاهان دارویی بسیاری نیز رشد می کند که مردم محلی از آن ها برای درمان بیماری های مختلف استفاده می کنند همچنین لازم به ذکر است انواع میوه های سردسیری نظیر انار، زیتون وحشی و غیره نیز در این منطقه رشد می کنند.
در قسمت بالای کوه منظره از آبشارها و چشمه‌های گوناگونی پدیدآورده‌ است. رودخانه آب شیرین که از جوی‌های جبل اخضر سرچشمه می‌گیرد.
دامنه های این کوه نیز شهرت خاص خود را از فراوانی میوه ها و گل های زیبای موجود در آنها گرفته اند. میوه هایی همچون انار، هلو، انجیر، زیتون وحشی و توت کوهی در این دامنه ها می رویند و جلوه ی این کوه را دو چندان می کنند.

مطالب بیشتر