مرکز گردهمایی فرهنگها لوبلین

مرکز گردهمایی فرهنگها لوبلین

مرکز گردهمایی فرهنگها لوبلین ، Centre for the Meeting of Cultures ساختمان چند منظوره مرکز گردهمایی فرهنگها در لوبلین ، کرسی مؤسسه فرهنگی است . قطعه زمینی که مرکز اجتماعات فرهنگها در آن قراردارد با خیابان های زیر هم مرز است: خیابان راکاوویکی (شمال) ، خیابان کوری (جنوب) ، خیابان گروتگره (شرق) و یک میدان برجسته تئاترالنی وجود دارد که به ورودی اصلی این مرکز منتهی می شود. مرکز جدیدی از شهر به وجود خواهد آمد و دانشگاه های مجاور ، پردیس ها و آکادمی ها را با بخش تاریخی لوبین متحد می کند .

مرکز گردهمایی فرهنگها همچنین به عنوان قطب زندگی خلاق فعالیت خواهد کرد و فضایی را برای سازمان های مردم نهاد ، موسیقی دانان ، دست اندرکاران تئاتر و هنرمندان تجسمی و همچنین اسکان یک سینما آرتاس فراهم می کند. این موسسه ، خود را به عنوان خالق فعال فرهنگ و موقعیت هایی برای گذراندن اوقات فراغت در کافه ها ، اتاق های مطالعه و یا در باغ بام آن ، که پروژه هایی را در زمینه اکولوژی برگزار می کند ، ارائه می دهد .

ایده ساخت یک تئاتر جدید در لوبلین به اوایل دهه 1960 باز می گردد. در اوایل دهه 1970 ، کارگردان تئاتر جولیوس استروا در لوبلین ، ایده ساخت یک تئاتر مدرن را ارائه کرد که مخاطب 500 نفری را در خود جای دهد . تصمیم گرفتند یک تئاتر اپرا را که شامل یک سالن 1000 صندلی است ساخته شود . به زودی و تحت حمایت انجمن معماران لهستان ، مسابقه معماری راه اندازی شد .

قرار بود این بنا به قطب اداری و فرهنگی منطقه تبدیل شود و شالوده هنری را در دومین منطقه بزرگ معدن زغال سنگ در کشور بدست آورد. همچنین پیش بینی می شد یکی از بزرگترین سالن های اجرا و فضاهای تفریحی در لهستان و اروپا باشد .

قلب این موسسه ، سالن اپرای حرفه ای خواهد بود ، که کاملاً مجهز به میزبان طیف گسترده ای از رویدادها باشد. شریان اولیه Centre ، معروف به “خیابان فرهنگها” ، گذرگاه ای لعاب چند سطحی است که به عنوان یک مکان ملاقات برای هنرمندان است .

مطالب بیشتر