خیابان ماریاکا گدانسک 

خیابان ماریاکا گدانسک 

خیابان ماریاکا گدانسک Mariacka Street ،  خیابان های گدانسک و یکی از خطوط فوتوژنیک ترین لهستان ، طول این سنگفرش ها بین ساحل خیابان مری  و هالک آجری قرمز کلیسای سنت ماری است . تقریباً به طور کامل پس از جنگ جهانی دوم دوباره ساخته شده است ، بیشتر بر اساس اسناد قدیمی ، عکس ها و تصاویر ، تمام جزئیات زینتی کشف نشده از آوار ، از جمله گارگیل های بی شماری ترسناک ، گنجانیده شده است.

خیابان با یک ردیف کامل از تراسها ، که صحنه را جذابیت عظیمی می بخشد . در سال های اخیر ، همه چیز به زندگی احاطه شده است ، با چندین فروشگاه جواهرات کهربا صنعتگر ، برخی کافه ها و کافه های عالی و یکی از  خاص ترین هتل های لهستان برخی از بهترین غرفه ها در اینجا در نمایشگاه دومینیکن برپا شده اند .

اگر اولین سفر و بازدید شما از شهر گدانسک کلاسیک است ، حتماً چند مکان پرچمدار ، نمادی از شهر را خواهید دید . هر دلیلی خوب که پیاده روی به شهر اصلی و شهر قدیمی و کشف سنگهای پنهان معماری بپردازید . 

شکی نیست که ماریاکا یکی از زیباترین خیابانهای شهر اصلی است . این مرکز صنایع دستی کهربا و تجارت جواهرات است . خیابان از دروازه Mariacka شروع می شود و به خیابان منتهی می شود . کلیسای مریم که همچنین کلیسای تاجگذاری گدانسک نامیده می شود ، بزرگترین زیارتگاه آجری گوتیک در اروپا را در این قسمت از شهر خواهید دید .

فضای داخلی آن شامل بسیاری از آثار بی ارزش از هنرهای قرون وسطایی و باروک است (یک سنگ پیتا از اوایل قرن پانزدهم یا یک ساعت نجومی از 1464-1470) که درخیابان Mariacka نمونه ای از توسعه تاریخی گدانسک است ، با آوارهای بارز آن با غرغره های معروف و نمای خانه های زینتی که قبلاً متعلق به بازرگانان و طلافروشان بود .

مطالب بیشتر