ایلیا گشت

(تور هندوستان (دهلی + آگرا + جیپور))

جزئیات تور

  • کد تور: 006
  • قیمت: 7/790/000 تومان
  • مدت: 7 شب و 8 روز
  • تاریخ اولین برگزاری: 1398-08-26
  • تاریخ آخرین برگزاری: 1398-10-30

تور هندوستان (دهلی + آگرا + جیپور) 

تور هندوستان (دهلی + آگرا + جیپور) 

تور هندوستان که نام رسمی‌اش جمهوری هندوستان است کشوری در جنوب آسیا است که پایتخت آن دهلی نو می‌باشد. این کشور از  غرب با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت؛ و از شرق با برمه و بنگلادش همسایه‌است. از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

نام «هند» از زبان فارسی برگرفته شده است که به جای واژه «سیندو» (Sindhu) به‌کار می‌رفته که نام رودخانه سند بوده‌ است. همچنین واژه «هندوستان» که نام کامل این این کشور در اکثر کشورها از جمله خود آن کشور رواج دارد واژه‌ای فارسی به معنی «سرزمین هندوها» است .

جمعیت این کشور پهناور که حدود دو برابر ایران عزیزمان وسعت دارد ۱٬۱۷۷٬۹۷۲٬۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۰ میلادی برآورد شده است که نرخ رشد جمعیت در آن  ۴/۱٪ می باشد.

جفرافیای این کشور بسیار متنوع است و به طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا، جلگه گنگ و شبه جزیره جنوب که مناطق مختلف کوهستانی، دره رود خانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. پائین‌ترین سطح، در اقیانوس هند، با ارتفاع صفر و بلندترین نقطه این کشور، قله کانچنجونگا، با ارتفاع ۸۵۶۸ متر در هیمالیا قرار دارد که سومین قله مرتفع جهان است.

 این کشور از شمال به رشته‌کوه‌های هیمالیا ختم می‌شود و رودخانه‌های متعددی که از این بلندی‌ها سرچشمه می‌گیرند هوایی بارانی و خاکی بارآور را به نواحی شمالی این کشور می‌بخشند. رودهای گنگ و براهماپوترا مهم‌ترین این رودخانه‌ها هستند که هر دو به خلیج بنگال سرازیر می‌شوند. هندوها همچنین رود گنگ را مقدس می‌دانند.هند ششمین کشور تولیدکنندهِ ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکنندهِ ماهی بومی در سطح جهان است.