تور ترکمن صحرا تعطیلات آبان 97 (برگزار شده)

جزئیات تور

 • کد تور: 126
 • قیمت: 510000 تومان
 • مدت: 2 شب
 • تاریخ برگزاری: 1397-08-16

خدمات تور:

اتوبوس توریستی
بیمه . لیدر
صبحانه . نهار . شام
اقامت در خانه محلی

تور ترکمن صحرا تعطیلات آبان 97

ترکمن صحرا سرزمینی بکر، پر از عشق و اسب و موسیقی، سرزمینی که هنوز اصالت خود را حفظ کرده و در شمال شرق ایران آرام گرفته است. ترکمن صحرا نام یک شهر یا یک استان به‌خصوص نیست، نام یک فرهنگ، یک قوم، یک اصالت و یک تاریخ و یک نژاد خاص است که مناطق شمال خراسان و گلستان را دربرمی‌گیرد. سرزمینی جلگه‌ای، رسوبی و نسبتا هموار که از عقب نشینی دریای خزر و تجمع رسوب‌های رودهای اترک و گرگان به‌وجود آمده است. با ایلیا گشت همراه شوید تا بیشتر این منطقه تاریخی ایران را بشناسیم.

معرفی ترکمن صحرا

قدمت سرزمین ترکمن صحرا را به هفت هزارسال پیش نسبت داده‌اند. این سرزمین جلگه‌ای، عریض‌ترین بخش جلگه‌های خزری است که خاک آن از رسوبات آبرفتی دوران چهارم زمین‌شناسی انباشته شده‌است. خاک‌های قهوه‌ای نسبتا ریزبافتی که سطح دشت این منطقه را پوشانده‌اند امکان رویش علف‌ها و بوته‌ها و چمن‌ها گیاهان نیمه خشکی را فراهم آورده‌اند که به سرتاسر منطقه چشم‌انداز بی‌نظیری را هدیه نموده است. اکثریت مردم این منطقه را ترکمن‌ها تشکیل می‌دهند که مردمانی ترکمن زبان و اهل سنت حنفی هستند.

جغرافیا

این منطقه که از شمال خود با جمهوری ترکمنستان همسایه گشته منطقه‌ای بزرگ در شمال شرق ایران را شامل می‌شود که شهرهای گنبد کاووس،بندر ترکمن، آق‌قلا، مراوه‌تپه، کلاله، سیمین‌شهر، گمش‌تپه، نگین‌شهر، انبار آلوم، داشلی برون ، فراغی و گلیداغ را در برمی‌گیرد. ترکمن صحرا از غرب نیز به دریای خزر می‌رسد و در مشرق خود به خراسان و بجنورد و دره گز محدود می‎شود. در جنوب هم به کوهپایه‌های البرز شمالی متصل می‌شود. 

آب و هوا

دمای هوای این منطقه بسیار متفاوت از و از شرق به غرب کاهش می‌یابد. در تابستان‌ها دمای برخی نقاط صحرایی آن به 40 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. در این سرزمین هرچه از جنوب به شمال و از غرب به شرق برویم به دمای محیط بیشتر افزوده خواهد شد.

مطالب بیشتر

شرایط دریافت ویزای ایران | Iran

 1. ویزای توریستی ایران
  تمامی بازدیدکنندگانی که برای سیاحت و گردش به کشور ایران سفر می‌کنند نیار به دریافت ویزای توریستی خواهند داشت. اگر شما می‌‌خواهید میهمانتان را به ایران دعوت کنید باید به فکر ویزای توریستی برای این عزیزان باشید.
  مدارک لازم جهت اخذ ویزا توریستی
  اسکن رنگی پاسپورت میهمان
  اسکن رنگی صفحه اول شناسنامه میزبان
  فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و میهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 2. ویزای تجاری ایران
  «ویزای ایران» برای افرادی که به منظور تجاری قصد سفر به ایران دارند با عنوان «ویزای شرکتی ایران» و یا «ویزای تجاری ایران» صادر می‌شود. در صورتی که شما قصد تجارت با افراد خارجی دارید می‌توانید از این امکان استفاده نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تجاری

نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیر عامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا کثیرالمسافره ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.
روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای 6 ماه)
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان
فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و میهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نکته:

میزبان افراد برای ویزای تجاری ایران باید مدیر عامل شرکت و یا سازمان دعوت کننده تبعه خارجی باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی

اصل نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیر عامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا کثیرالمسافره ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.
روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای 6 ماه)
تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان
کپی صفحات پاسپورت ورود و خروج ایران در طول یکسال گذشته
فرم تکمیل شده مشخصات میزبان و میهمان که از طریق دالاهو در اختیار شما قرار می‌گیرد.

نکات:

مدت زمان ارائه کد ارجاع (کد رفرنس) برای این ویزا طولانی‌تر از ویزای توریستی ایران است.
اگر مهمان شما قبلا ویزای تجاری گرفته باشد٬ روند دریافت ویزای مولتی برای ایشان تسهیل می‌شود.

 
نکته: ویزای ایران ۳ ماه اعتبار دارد و مسافرین می‌توانند ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند. البته در صورت موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مدت تا ۶۰ روز هم قابل افزایش است.
قوانین و مقررات روادید ایران
در صورتی که مهمانان شما از اتباع کشورهای سوریه، ترکیه، لبنان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، بولیوی و مصر هستند بدون ‌آن‌که به ویزا نیاز داشته باشند، می‌توانند برای مدت زمان مشخصی به ایران سفر کنند.
اتباع سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا تنها در صورتی امکان دریافت ویزای توریستی ایران را خواهند داشت که در قالب تور به ایران سفر کنند. برنامه سفر اتباع این سه کشور بایستی کاملا مشخص باشد، مواردی مانند اقامت‌گاه، جاذبه‌هایی که مورد بازدید قرار خواهند گرفت، تاریخ دقیق ورود و خروج و در بعضی موارد مسیرهای مورد نظر برای تردد بایستی حتما ذکر شود.
گردشگران آمریکایی به غیر از الزام به سفر در قالب تور بایستی در تمام سفر همراه یکی از تور لیدرهای تایید شده از طرف میراث فرهنگی، وزارت خارجه و پلیس اتباع خارجی سفر کنند.
اتباع چهار کشور بنگلادش، افغانستان، پاکستان و سریلانکا امکان اقدام برای گرفتن کد ارجاع (رفرنس کد) از آژانس‌های گردشگری را ندارند.