تور قونیه آذر 98 (برگزار شده)

جزئیات تور

  • کد تور: 13970926
  • قیمت: 6/590/000 تومان
  • مدت: 7 شب و 8 روز
  • تاریخ برگزاری: 1398-09-26

خدمات تور:

بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی ایران ایر و ماهان
ترانسفر فرودگاهی
اقامت در هتلهای قونیه طبق برنامه غذایی هتل
بلیط هواپیمایی ماهان تهران آنکارا تهران
ترنسفر فرودگاهی از آنکارا تا قونیه با قطار سریع السیر
بیمه مسافرتی
راهنمای فارسی زبان

تور قونیه آذر 98 

تور قونیه آذر 98 | قونیه کجاست ؟ یک شهر در جنوب آنکارا در منطقه آناتولی مرکزی ترکیه است. | ایلیاگشت برگزار کننده مستقیم تورهای قونیه با پرواز مستقیم. ایلیاگشت در سال 1398 نیز مانند سال های گذشته اقدام به برگزاری تورهای مستقیم قونیه مینماید.

دلیل اهمیت قونیه برای ایرانیان چیست ؟ این شهر خانه پیشگامان عشق الهی و آرامگاه فیلسوف و شاعر بزرگ ایرانی و فارسی زبان مولانا جلال الدین محمد بلخی است. 

فستیوال موسیقی عرفانی | هفتم مهرماه مراسم تولد مولانا در قونیه برگزار می‌شود و چند سالی‌ است که در این روز برنامه فستیوال جهانی موسیقی‌های عرفانی برپا می‌شود.

فستیوال موسیقی عرفانی مهرماه به دلیل خوب بودن هوا بخوبی در بین گردشگران جا افتاده است.

دوستاران مولانا در این ایام می‌توانند علاوه بر بازدید از موزه حضرت مولانا و بازدید از مسجد شمس و سایر دیدنیهای قونیه از شهر فوق‌العاده زیبای کاپادوکیا هم دیدن کنند.

مراسم بزرگداشت مولانا (شب عرس در قونیه ) 

شب عرس یا همان شب 17 دسامبر (26 آذر)  شب وفات حضرت مولانا است .

مولانا بیش از نیمی از عمرش را در قونیه گذرانده و بعد از مرگش در همان جا به خاک سپرده شده است.

امروزه این شهر مکانی است که عاشقان مولانا از تاریخ 6 دسامبر تا 18 دسامبر گرد هم جمع می‌شوند و مراسم بزرگداشت او را به جای می آورند.

معنویت خاص مقبره مولانا و زیبایی رقص سماع تجربه دلپذیریست که طبعا برای ما ایرانی‌ها ،‌ دیدن این مراسم ۷۵۰ ساله سماع گران مولانا یکی از بایدهای سفر به این شهر است.

 

شرایط دریافت ویزای ترکیه | Turkey

چگونگی اخذ ویزای ترکیه برای ایرانیان / شرایط اخذ ویزای ترکیه

اقامت توریستی 90 روزه – 3 ماهه کشور ترکیه بدون ویزا
ویزای ترکیه رایگان است و در بدو ورود مسافران به ترکیه صادر می شود. مدت این اقامت 90 روز، یعنی 3 ماه است. برای این نوع اقامت نیازی به ویزا نمی باشد (برای ایرانیان) و مسافران می توانند به مدت 3 ماه بدون هیچ گونه مشکلی در کشور ترکیه اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است با این نوع ویزا شما اجازه هیچ کاری مثل خرید و فروش، تحصیل و یا کار در کشور ترکیه را نخواهید داشت. حضور بیش از 3 ماه در ترکیه مستلزم اخذ اجازه رسمی از مقامات مربوطه و تمدید مدت اقامت بوده، از این رو اقامت بیش از حد مجاز در این کشور ممنوع است و جریمه و حتی اخراج از کشور را برای افراد خاطی در پی دارد.
نکته قابل ذکر دیگر؛ سفر به کشور ترکیه از طریق وسایل نقلیه زمینی (اتوبوس و قطار) و هواپیما امکان پذیر است. تاکید می کنیم در صورت مسافرت از راه زمینی حتما با شرکت های معتبر مسافرت نموده و به توصیه های امنیتی توجه بفرمایید.

اقامت توریستی 6 ماهه کشور ترکیه با دفترچه اقامت
در حال حاضر تنها را اقامت بلند مدت در کشور ترکیه برای هموطنان عزیز، تقاضای خرید ملک در کشور ترکیه است. البته تنها سند ملک دلیلی برای اخذ این نوع اقامت نبوده و پلیس کشور ترکیه مستندات دیگری را برای اعطای این نوع اقامت مطالبه خواهد کرد. طبق آخرین اخبار بدست آمده از پارلمان ترکیه، آپریل 2014 زمان اجرایی شدن قانون تصویب شده ایست که طبق آن حقوق سایر اتباع خارجی نظیر ایرانیان در اخذ اقامت به واسطه خرید ملک را محترم شمرده شده و به ایشان اجازه حداقل یک سال اقامت در کشور ترکیه را خواهد داد.

اقامت تحصیلی و دانشجویی در کشور ترکیه
برای اخذ این نوع اقامت در ترکیه می بایست ابتدا در آزمون تومر شرکت نموده و مدرک تومر را اخذ نمائید. با کسب این مدرک در کمتر از سه ماه می توانید اقامت دانشجویی و تحصیلی در کشور ترکیه را دریافت کنید. همچنین اخذ پذیرش از موسسات آموزشی معتبر ملاک این نوع اقامت نیز خواهد بود. روش اقامت تحصیلی و دانشجویی در ترکیه برای هموطنانی که قصد اقامت در این کشور را دارند موکدا توصیه می شود.

اقامت کاری در کشور ترکیه
کسب اقامت کاری در ترکیه به دو صورت کارفرما و کارگری ممکن خواهد بود. در اقامت کاری از نوع کارفرما عموم خارجیان از جمله ایرانیان با ثبت شرکت در ترکیه و اخذ مجوز کار، واجد شرایط دریافت اقامت یک ساله ترکیه به عنوان کارفرما را خواهند داشت. این نوع اقامت بعد ها با بازه های دو ساله قابل تمدید خواهد بود. تاکید می کنیم در حال حاضر این روش بهترین روش اقامت دائمی در کشور ترکیه برای ایرانیان است.
اما در اخذ اقامت کاری از نوع کارگری تنها مستلزم این است که یک شرکت در کشور ترکیه از شما دعوت به کار کند، ولی با این شرط که با تخصصی که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن مقطع طبق استعلام اداره کار کشور ترکیه بیکار نباشد. با توجه به این نکته می توانیم این گونه نتیجه گیری کنیم که شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری با این روش در ترکیه برای خارجیان (ایرانیان) بسیار کم است.